Liepājā policijas reidā par sejas masku lietošanu pārkāpumi konstatēti Pētertirgus teritorijā

Policijas reidā par sejas masku lietošanu pārkāpumi konstatēti Pētertirgus teritorijā, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Ceturtdien VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirknis sadarbībā ar Liepājas pilsētas Pašvaldības policiju rīkoja profilaktisku pasākumu tirdzniecības vietās Liepājā ar mērķi pārbaudīt, vai cilvēki ievēro nosacījumu lietot sejas maskas.

Šeršņova stāstīja, ka šodien tika pārbaudītas 25 tirdzniecības vietas, proti, Vecliepājā - 11, bet Jaunliepājā - 14. Jaunliepājā izteikti pārkāpumi netika konstatēti. Vienā gadījumā gan kāds seniors uzreiz pēc ienākšanas veikalā bija aizmirsis uzlikt sejas masku, bet atvainojās un to izdarīja, tāpat kāds jaunietis, kurš arī bija bez sejas maskas, un ieraugot, ka pie viņa pieiet policija, izteicās, ka aizmirsa, un uzreiz uzlika.

Tika aizrādīts arī divām pārdevējām, kuras nebija aizsegušas degunus. Savukārt kāds vīrietis būvmateriālu veikalā sāka izteikt pretenzijas, taču visbeidzot masku uzlika, stāstīja policijas pārstāve.

Šeršņova teica, ka Vecliepājā pārkāpumu bija krietni vairāk - kopumā 28. Galvenokārt pārkāpumi tika konstatēti Pētertirgus teritorijā, laukā, kur policisti iedzīvotājiem paskaidroja, ka ārkārtējās situācijas laikā maskas ir jālieto arī tirgū un ielu tirdzniecībā. Taču visiem sejas maskas bija līdzi un pēc aizrādījuma izteikšanas viņi tās uzlika, kā arī pretenzijas neizteica.

Profilaktiskā pasākuma laikā tika novērots, ka dažos veikalos apsargi nemaz nelaiž iekšā cilvēkus, kuriem nav uzlikta sejas maska un šajos veikalos arī pārkāpumi nebija, sacīja policijas pārstāve.

"Šī profilaktiskā pasākuma mērķis nebija kādu sodīt. Tieši pretēji, ņemot vērā to, ka no rītdienas stājas spēkā atbildība par masku nelietošanu, vēlējāmies dienu pirms tam pārliecināties, kāda ir situācija un preventīvi izskaidrot iedzīvotājiem ierobežojumus - atgādināt, ka maskas ir jālieto," skaidroja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa priekšnieks Ingus Ukstiņš.

Pievieno komentāru

Kriminālziņas

Uz rekurzeme.lv pilno versiju