Rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem vīriešiem Liepājā un Nīcas novadā 3

Rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem vīriešiem par tabakas un spirta glabāšanu, pārvietošanu un realizāciju, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušajā gada beigās VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas pabeidza izmeklēšanu vairākos kriminālprocesos, tostarp par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu, par spirta glabāšanu un realizāciju un par stratēģiskas nozīmes preču aprites noteikumu pārkāpšanu.

Pēc Šeršņovas stāstītā, pagājušā gada novembrī VP amatpersonas Liepājā aizturēja kādu vīrieti, kurš automašīnā pārvadāja 40 000 cigarešu bez Latvijas akcīzes markām. Automašīnā atradās vairākas cigarešu paciņas ar Baltkrievijas akcīzes markām, kā, piemēram, "NZ Gold", "Minsk Superslim", "Fest", "Premier" un "Winston".

Likumsargi veica kratīšanu arī vīrieša dzīvesvietā, kur atrada vēl 1134 cigaretes, tātad kopā ir atsavinātas 41 134 cigaretes jeb vairāk nekā 2000 cigarešu paciņas. Vīrietis iepriekš nav nonācis policijas redzeslokā par šādiem noziedzīgiem nodarījumiem un uz izmeklēšanas laiku viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis, piebilda policijas pārstāve.

Saskaņā ar Krimināllikumu par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Šeršņova sacīja, ka tāpat pagājušajā gadā Nīcas novadā uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēts kāds vīrietis. VP amatpersonas kriminālprocesā veica kratīšanu vīrieša dzīvesvietā, kur konstatēja un izņēma 32 litrus nelegālo alkoholu - spirtu un kā konstatēts, no tiem 26 litri tika realizēti. Adresē tika atrastas arī 800 cigaretes bez Latvijas akcīzes markām. Tāpat tika arestēta vairāki simti eiro skaidra nauda, kvadricikls un automašīna, kura tika izmantota noziedzīga nodarījuma veikšanai.

Tika izņemtas arī stratēģiskas nozīmes preces, kas tika izmantotas, veicot un organizējot noziedzīgās darbības. Saskaņā ar Krimināllikumu, sevišķā veidā veicami operatīvās darbības pasākumi vai to traucēšanai speciāli radītu vai pielāgotu iekārtu, ierīču vai instrumentu un to komponentu vai programmatūras aprites aizlieguma pārkāpšana ir krimināli sodāma rīcība.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu abos kriminālprocesos un nodevušas tos tālāk prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Nīca

vai tam Nīcā nau VĀRDS UN UZVĀRDS

pirms mēneša, 2021.01.08 16:05

Interesanti

Kam ir kwadriks Nīcā?

pirms mēneša, 2021.01.08 19:16

ilkse

Uzraugi sodu neparedz. Tåpėc nemin vårdu un uzvårdu. Tas ir kårtėjais såkums beigåm ar neko .....

pirms mēneša, 2021.01.09 19:23

Kriminālziņas

Uz rekurzeme.lv pilno versiju