FOTO: Atver Jāņa Vecbrāļa foto izstādi ar mirkļiem no operas "Suitu sāga" 1

Sestdien, 7. martā, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris atklāja sava ilggadējā fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa foto izstādi “Pirmā …”, kas veltīta novembrī pirmatskaņotajai Riharda Dubras operai “Suitu sāga”.

Latvijas valsts simtgades zīmē 2019. gada nogalē Liepājā,  pilsētā ar gadu simtos mērāmu operas tradīciju, un konkrēti koncertzālē “Lielais dzintars” Liepājas Simfoniskais orķestris iestudēja Riharda Dubras operu “Suitu sāga” – pirmo latviešu oriģināloperu, kas jelkad tapusi pēc Liepājas ierosinājuma. “Izstādē šo skaistuma manifestāciju varēs baudīt fotogrāfa Jāņa Vecbrāļa tvērumā,” saka Liepājas Simfoniskā orķestra vadītājs Uldis Lipskis.

“Orķestri fotografēju jau deviņus gadus. Vienmēr tie tomēr ir koncerti, koncerti, koncerti, bet te uzreiz sprādziens – krāsas, gaismas, emocijas – kaut kas pilnīgi jauns! Bija ļoti interesanti no fotogrāfiskā viedokļa, arī tā iespēja būt klāt ģenerālmēģinājumā – tas, ka, netraucējot skatītājam, vari piekļūt pavisam tuvu. Kaut kas jauns! Man tā jau atkal ir jauna skola,” emocijās dalās fotogrāfs, piebilzdams “Un man tiešām ir gandarījums, ka mana iepriekšējā izstāde “Zvaigznes dzintarā”, kas koncertzālē bija apskatāma gada garumā, guva lielu atsaucību.”

Pieredzējušais fotomeistars Jānis Vecbrālis Liepājas Simfonisko orķestri savās fotogrāfijās līdz šim popularizējis ne vien Latvijā, bet arī Izraēlā. Viņa fotogrāfiju kolekcija ar nosaukumu "Saskati mūziku" guvusi plašu atsaucību un Latvijā eksponēta 15 reizes, bet 2018. gadā izrādīta arī Haifā, Izraēlā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

?

Kur pats fotomeistars?

pirms 4 mēnešiem, 2020.03.07 20:49

Kultūra

Uz rekurzeme.lv pilno versiju