Jau šovakar tiešraidē no "Lielā dzintara" aicina vērot koncertu "Latvijai 102" 3

Otrdien, 17. novembrī, pulksten 19 skatītāji Latvijā un visā pasaulē aicināti atklāt Latvijas 102. gadadienas svinības, pievienojoties Valsts svētku koncerta bezmaksas tiešraidei no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars”. Svinīgajā un vērienīgajā koncertprogrammā latvju folklora vīsies kopā ar mūsu simfonisko dižgaru — Ādolfa Skultes, Jāņa Mediņa, Pētera Barisona, Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa un Romualda Kalsona radītajām pērlēm. Diriģenta Aināra Rubiķa izloloto koncertprogrammu atskaņos Liepājas Simfoniskais orķestris, pianists Daumants Liepiņš un soprāns Liene Kinča, portālu "Rekurzeme" informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību vadītāja Elizabete Hartmane.

“Laikā, kad nevaram tikties klātienē, šī būs koncertzāles "Lielais dzintars" un Liepājas Simfoniskā orķestra īpaša dāvana ne tikai Liepājai, bet visai Latvijai!” uzsver koncertzāles “Lielais dzintars” valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons.


Koncertu ar simfonisku vērienu atklās svinīgā Ādolfa Skultes “Uvertīra”, ar pianista Daumanta Liepiņa solo izskanēs līdz šim reti atskaņotā Pētera Barisona “Latvju rapsodija”, savukārt Jāņa Mediņa apdarinātās "Piecas latviešu tautasdziesmas" Latvijā pirmatskaņos soprāns Liene Kinča. Programmā iekļauta arī Mārtiņa Brauna balāde “Tālavas taurētājs”, daļas no Romualda Kalsona svītas "Gadskārtu ieražu dziesmas”, bet vakara noslēgumā neiztikt bez Liepājas vēju iedvesmotā Imanta Kalniņa un viņa radītās svītas “Rotāju, dancoju”.

“Programmas tapšanā galveno lomu spēlēja mana tik ļoti retā būšana mājās, Latvijā. Jo ilgāk no savas zemes esmu attālināts, jo vairāk vēlos atgriezties pie tās saknēm,” atklāj diriģents Ainārs Rubiķis.

Koncerta mākslinieciskās idejas autors un programmas veidotājs Ainārs Rubiķis ir Eiropā, ASV, Krievijā un Austrālijā pieprasīts operu un simfonisko orķestru diriģents, kurš aizvadītajā nedēļā apbalvots ar Krievijas teātra balvu “Zelta maska” kategorijā “Labākais operas diriģents”. Kopš 2018. gada Rubiķis ir Berlīnes Komiskās operas muzikālais vadītājs. No 2012. līdz 2014. gadam bijis Novosibirskas Valsts akadēmiskā operas un baleta teātra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Viņš diriģējis izrādes Maskavas Lielajā teātrī, Barselonas Liceu teātrī, ​Latvijas Nacionālajā operā un daudzviet pasaulē.
 
Koncertu vadīs muzikoloģe un žurnāliste Liene Jakovļeva. Koncerta starpbrīdī tiešraides skatītājiem tiks piedāvātas intervijas ar diriģentu Aināru Rubiķi, pianistu Daumantu Liepiņu, kā arī koncertzāles “Lielais dzintars” vadītājiem — Timuru Tomsonu un Baibu Bartkeviču.

Valsts svētku koncerta “Latvijai 102” bezmaksas tiešraide pieejama:

Koncertzāles mājas lapā: www.lielaisdzintars.lv
Facebook profilā: https://ej.uz/Latvija102
Youtube profilā: https://youtu.be/rIhxx8DMen8
Sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv
Audio tiešraidē baudāma Latvijas Radio 3 – Klasika ēterā (LR3 (Frekvences FM 104.6 Liepājā, 103.7 Rīgā, 92.0 Kuldīgā, 104.2 Dundagā, 89.8 Ventspilī, 87.6 Valmierā, 103.2 Cesvainē, 102.2 Viesītē, 101.8 Rēzeknē un 88.1 Daugavpilī).

Koncerts skatītājiem šobrīd būs pieejams tikai tiešraidē. Koncerta ieraksts portālā Diva.lv būs pieejams decembra beigās ERAF projekta “Kultūras mantojuma satura digitalizācija (1. kārta)” ietvaros.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Skolnieciņš no svētbirzs

Nemanot tuvojas 18. novembris. 18.novembris ir visas latviešu tautas svētki, jo šajā datumā ir Latvijas dibināšanas gadadiena. Mūsu tautai bija jāmēro ļoti tāls ceļš līdz brīvībai. Ilgus gadsimtus mana tauta tika apspiesta un pazemota. Beidzot mēs esam brīvi. Tālab novērtēsim savas Tēvzemes un tautas brīvību. Leposimies ar savu latvietību un senču varenību. Lūgsim Latvju Dievus par mūsu valsti un tautu! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mūsu valstij dabas krāšņumu un mieru, bet mūsu tautai auglību un mīlestību! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons aizsargā mūsu valsts robežas no iebrucējiem un citiem ļaundariem! Lūgsim Laimu, lai Laima sargā mūsu mājas pavardu un sniedz mums materiālu labklājību! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte sniedz mūsu tautai Saules mūžu! Pateiksimies Latvju Dieviem par visu labo, kas bijis mūsu dzīvēs! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos! Lai slavēta Latvija mūžīgi mūžos!
Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Latvija #mīlestība #saticība #miers #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #patriotisms #18.novembris

pirms 3 mēnešiem, 2020.11.17 16:16

Skolnieciņš no svētbirzs

Valsts svētku priekšvakarā apdomāsim savu dzīvi. Padomāsim ko labu un ne tik labu aizvadītajā gadā esam veikuši Latvijas labā. Novērtēsim savas rīcības sekas. Šajā svinīgajā laikā piedosim mūsu valdībai - politiķiem, ierēdņiem un alkatīgajiem uzņēmējiem – viņu kļūdas, nepilnības un noziegumus pret tautu. Neviens no mums nav ideāls. Kļūdīties ir cilvēcīgi. Taču kamēr mēs esam dzīvi, tikmēr mēs esam spējīgi labot pieļautās kļūdas vai arī mazināt kļūdu negatīvās sekas. Iesaku mūsu valdībai ieklausīties manā tautā. Iesaku valdībai nožēlot savas kļūdas un apdomāt, kā vērst situāciju tautai par labu. Šajā laikā atcerēsimies par latvju tautas neaizsargātāko daļu – trūcīgajām un maznodrošinātajām personām. Aizmirsīsim nerimstošo alkatību un negausību. Atbalstīsim grūtībās nonākušos tautiešus. Tikai vienota tauta ir spēks. Ticēsim labajam. Ticēsim Latvju Dieviem. Mēs esam saimnieki savā zemē. Tikai mēs paši varam aizstāvēt savu Tēvzemi – Latviju. Neviens cits kā tikai mēs nenodrošinās mūsu valsts labklājību un drošību. Aizdegsim piecas sveces valsts svētku priekšvakarā. Četras asins sarkanas un vienu baltu. Rotāsim savu namu ar sarkanbaltksarkano karogu. Neaizmirsīsim pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano lentīti. Leposimies ar savu latvietību un senču gudrību. Godāsim sentēvu tradīcijas! Novērtēsim brīvību un neatkarību. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Pateiksimies Latvju Dieviem par visu labo, ko mums ir devuši Dievi. Dzīvosim draudzīgi. Būsim vienota tauta mūsu skaistajā zemē. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Ar Latvju Dievu svētību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Latvija #18.novembris #LatvjuTauta #LatvjuDievi #latvieši #Tēvzeme #patriotisms

pirms 3 mēnešiem, 2020.11.17 16:16

Skolnieciņš no svētbirzs

Tuvojas valsts svētki. Šogad 18.novembrī mūsu valsts svinēs 102. jubileju. Šajā laikā mūsu tauta ir pārdzīvojusi ļoti dažādus notikumus gan pozitīvus, gan negatīvus. Neskatoties uz grūtībām, mūsu tauta ir spējusi izdzīvot un pārdzīvot jebkurus dzīves izaicinājumus. Kaut arī šis gads visai pasaulei ir grūts un smags, nenokārsim degunu. Saglabāsim staltu stāju. Ar cerību virzīsimies dzīvē tālāk. Neapstāsimies pie sasniegtā. Turpināsim čakli strādāt, lai vairotu savu, valsts un tautas labklājību. Mīlēsim savu Tēvzemi. Mīlēsim Latviju. Mīlēsim sevi un savu tautu – latvju tautu. Pasaulē jau tā ir daudz ļaunumu, tāpēc šajā svētku laikā domāsim gaišas domas, darīsim labus darbus. Vairosim prieku un laimi. Pateiksimies Latvju Dieviem par mums sniegto dzīvību! Turēsim godā senlatvju spēka zīmes un senču gudrību. Apzināsimies savu brīvību un saglabāsim savu senču ticību. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi svētī Latviju! Lai Latvju Dievi sargā katru no mums! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Ar Tēvzemes mīlestību un pacilātību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Latvija #Tēvzeme #brīvība #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #Pērkons #Laima #Māra #patriotisms #18.novembris

pirms 3 mēnešiem, 2020.11.17 16:18

Kultūra

Uz rekurzeme.lv pilno versiju