Liepājas koncertzāle iegādājusies robotkameras un tehnisko aprīkojumu nepilnu 30 000 eiro vērtībā

Liepājas koncertzāle "Lielais dzintars" iegādājusies robotkameras un tehnisko aprīkojumu nepilnu 30 000 eiro vērtībā, piedāvājot pasākumu pārraidīšanu tiešsaistē vai iemūžināšanu video ierakstā, aģentūru LETA informēja koncertzāles pārstāve Elizabete Hartmane.

Digitāla aprīkojuma iegāde veikta ar "Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" attīstības biedrības" un fonda "Uniting History" līdzdalību, kas šim mērķim atvēlēja 15 000 eiro. Savukārt atlikušo summu sarūpēja koncertzāle no tās ieņēmumiem.

"Lielais dzintars" valdes priekšsēdētājs Timurs Tomsons uzskata, ka šis ir liels solis uz priekšu koncertzāles attīstībā, kas ļauj turpināt darbu jebkādos apstākļos. Pēc viņa paustā, tehnoloģiju attīstība "Lielajā dzintarā" ļauj būt sasniedzamiem ne tikai klātienē, bet arī globāli.

"Jau vairākus gadus esam smēlušies pieredzi Berlīnē, Gēteborgā un Stokholmā, esam sekojuši līdz aktuālajām tendencēm, un mums ir liels prieks, ka digitālās koncertzāles modeli esam ieviesuši arī Latvijā. Digitālie koncerti ir šī brīža nepieciešamība," pauda Tomsons.

Digitālais aprīkojums būs pieejams ne tikai mūzikas un mākslas pasākumu video translācijām un ierakstiem, bet tiek piedāvāts kā papildu iespēja arī konferenču, lekciju un semināru organizatoriem, kuriem tagad tiešsaistē no Liepājas būs iespēja sasniegt auditoriju visā pasaulē. Pasākumu filmēšana notiek, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, drošības un piesardzības pasākumus.

Hartmane atzīmēja, ka pirmajos divos koncertos, kuros tika izmantots jaunais aprīkojums, skatītāji varēja piedzīvot, kādas jaunas iespējas un koncertu baudīšanas pieredzi piedāvā iegādātās robotkameras. Pateicoties attālināti vadāmajām ierīcēm, skatītājiem iespējams piedāvāt tādus kadrus un attēlu leņķus, kas nebūtu iespējams ne baudot koncertu klātienē, ne izmantojot klasiskās filmēšanas iespējas.

"Katra no četrām robotkamerām spēj saglabāt līdz 100 dažādām pozīcijām jeb kadrējumiem, no kuriem desmit tiešraides laikā ir mums ērti pieejami, tā teikt pirkstu galos," akcentēja video režisors Gregors Jānis Mažis.

Pēc Tomsona paustā, kļūstot par digitālo koncertzāli, "Lielais dzintars" paplašina savas iespējas - lai tiešraidē no Liepājas koncertnama piedzīvotu kādu koncertu vai citu notikumu vairs nepastāv teju nekādi sociāli, ekonomiski vai ģeogrāfiski faktori, kas klausītājam ikdienā iespējams liedz vai apgrūtina nokļūšanu koncertzālē. 90% no mājsaimniecībām Latvijā lieto internetu.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka klātienes apmeklējums un tā laikā gūtā pieredze uzskatāms par atsevišķu, savā ziņā ārpus konkurences esošu kultūras produktu, kas patlaban ir īpaši ekskluzīvs.

Pievieno komentāru

Kultūra

Uz rekurzeme.lv pilno versiju