"Kurzemes pavasaris" orientēšanās sacensības varēs notikt, jo tās iekļautas starptautiskajā kalendārā

"Kurzemes pavasaris" orientēšanās sacensības varēs notikt, jo tās iekļautas starptautiskajā kalendārā, ziņo Latvijas Orientēšanās federācija (LOF).

Jau ziņots, ka otrdien Ministru kabinets atbalstīja Veselības ministrijas (VM) priekšlikumu no 17.oktobra līdz 6.novembrim aizliegt organizēt sporta pasākumus, ka arī aizliegt kolektīvos sporta treniņus iekštelpās, lēmumu pamatojot ar to, ka Covid-19 izplatība ir saistīta arī ar sporta kolektīvu darbību, vēsta LETA.

Šie noteikumi neattiecas uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem.

Kā aģentūrai LETA skaidroja LOF sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Grosberga, "Kurzemes pavasarim" ir pasaules ranga statuss un tās ir starptautiskas sacensības. Šobrīd organizatori saskaņo norises veidu un apzina ierobežojumus, kā arī meklē labākos risinājumus sacensību drošai norisei.

Orientēšanās sacensības "Kurzemes pavasaris" Auces novadā iecerētas 24. un 25.oktobrī.

Kopumā raksturojot 2020.gada sezonu, Grosberga atzīst, ka vietējā mērogā tikpat kā visas sacensības varēja notikt.

"Orientēšanās bija viens no retajiem sporta veidiem, kam vietējā mērogā sezona netika izjaukta. Ir notikušas visas plānotās sacensības, kas būtu parastā sezonā. Ir aizvadīti visi Latvijas čempionāti, un neesam jutuši sacensību deficītu, izņemot izlases sportistus, kuriem nenotika starptautiskās meistarsacīkstes," skaidroja Grosberga, kura šobrīd ir Latvijas vadošā orientieriste sieviešu konkurencē.

Starptautiskajā arēnā sportisti varēs atgriezties vien nākamā gada vēlā pavasarī.

"Mums tikko bija paredzēts Čehijā "Euromeeting" - ieslidošās sacensības nākamā gada pasaules čempionātam apvidū. Taču arī šīs sacensības tika atceltas. Mums šogad nenotiek absolūti nekas. Nākamais izlašu pasākums ir paredzēts maijā, kad Šveicē ieplānots Eiropas čempionāts," stāstīja Grosberga.

No rudenī paredzētajām pašmāju sacensībām 31.oktobrī iecerētais Latvijas kauss rogainingā pārcelts uz vēlāku laiku, ja vien tas būs iespējams saistībā ar ierobežojumiem.

Latvijas telpu kausā pirmais posms notiks piektdien, savukārt otrais posms tiks pārcelts uz vēlāku laiku, kad Covid-19 situācija būs uzlabojusies un ierobežojumi mīkstināti.

"MiniRogo" rogaininga treniņsacensību pirmais posms 1.novembrī kļūst par pilnībā individuālu treniņu, kad dalībnieki trīs dienu garumā startē jebkurā sev ērtā laikā. Pārējie posmi tiks organizēti saskaņā ar attiecīgajā datumā esošajiem ierobežojumiem.

Pievieno komentāru

Sports

Uz rekurzeme.lv pilno versiju