Neorganizēti amatieru sporta treniņi bez trenera un distancēšanās ievērošanas nav atļauti

Neorganizēti amatieru sporta treniņi bez sertificēta trenera un distancēšanās ievērošanas nav atļauti, aģentūrai LETA apliecināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Tas nozīmē, ka amatieru grupas, kas ikdienā bez treneru iesaistes īrē izglītības iestāžu sporta zāles vai ledus laukumus un spēlē basketbolu, telpu futbolu, florbolu, hokeju un citas komandu kontakta sporta spēles, aizvien nedrīkst aizvadīt kopīgus treniņus ar spēles elementiem. Atļauti tikai treniņi, ievērojot distancēšanos, kas nav iespējams, spēlējot komandu kontakta sporta spēles, vēsta LETA.

Severs skaidroja, ka ceturtdien valdības pieņemtie grozījumi paredz, ka organizēti treniņi ir atļauti līdz 25 personām, ievērojot visas distancēšanās un higiēnas prasības, kā arī, ja treniņus vada persona, kura atbilst normatīvajos aktos par sporta speciālistu sertifikāciju noteiktajām prasībām.

Tātad atļauti ir individuālie treniņi un organizēti treniņi, ievērojot visas prasības, taču neorganizēti treniņi bez sertificēta trenera un distances ievērošanas aizvien nav atļauti.

Severs uzsvēra, ka pat profesionālajiem sportistiem, kuriem ir darba līgumi, rekomendācijas iesaka ieturēt divu metru distanci.

Jau ziņots, ka no 12.maija sporta treniņos vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti varēs pulcēties līdz 25 personām, ieskaitot sporta treniņa vadītāju un citus sporta darbiniekus, un treniņus jāvada personai, kura atbilst normatīvajos aktos par sporta speciālistu sertifikāciju noteiktajām prasībām, paredz valdības pieņemtie grozījumi rīkojumā "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu".

Treniņa laiks iekštelpās nevar pārsniegt trīs stundas, bet treniņiem ārtelpās nav laika ierobežojuma.

Vienlaikus treniņu dalībniekiem jāievēro savstarpēja divu metru distance un nedrīkst pārklāties dažādu treniņgrupu plūsmas. Treniņa organizatoriem jānodrošina tā uzraudzība.

Nolemts arī, ka sporta nodarbībās nevar iesaistīties personas, kuras ir jaunākas par septiņiem gadiem, un visiem treniņa dalībniekiem jāievēro sporta norises vietas pārvaldnieka un treniņa vadītāja norādījumi, tai skaitā attiecībā uz personu plūsmu ierobežošanu atbilstoši sporta norises vietas ietilpībai.

Tāpat var tikt ievēroti arī citi noteiktie fiziskās distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi.

Pievieno komentāru

Sports

Uz rekurzeme.lv pilno versiju