PafBet LBL bronzas sērija netiks izspēlēta, liepājniekiem dalīta trešā vieta

20. maijā LBS valdes sēde lēma, ka esošajā situācijā, kad BK “Ogre” komandā ir vairāki konstatēti pozitīvi “Covid-19” testi, kā arī nopietna saslimšana spēlētāju ģimenēs, ieplānot un aizvadīt “PafBet LBL” bronzas sēriju starp ogrēniešiem un BK “Liepāja” nav iespējams, tāpēc šī sērija netiks izspēlēta un sezona ir noslēgusies, vēsta Liepājas klubs.

Latvijas Basketbola savienības valde, uzklausot Pafbet Latvijas Basketbola līgas direktora Kristapa Janičenoka ziņojumu, kā arī iepazīstoties ar iesaistīto klubu iesniegumiem nolēma neturpināt Pafbet LBL sēriju par 3. vietu. Čempionāta noslēguma tabulā BK “Ogre” un BK “Liepāja” komandām piešķirta dalīta 3./4. vieta, bronzas medaļas netiks pasniegtas.

“Mazais fināls” tika pārtraukts pēc pirmās spēles, kurā BK “Ogre” uzvarēja ar 90:87. Ogres komandā tika konstatēti “Covid-19” infekcijas gadījumi, kuru dēļ abu komandu dalībniekiem noteikts pašizolācijas režīms. Nepieciešamība ievērot epidemioloģiskās drošības prasības padarījusi neiespējamu sērijas norisi saskaņā ar iepriekš apstiprināto spēļu kalendāru, savukārt organizatorisku iemeslu dēļ abi klubi neatbalstīja sezonas pagarināšanu pēc pašizolācijas laika beigām.

LBS prezidents Raimonds Vējonis:
“Aizvadītā klubu sezona bija unikāli sarežģīta un bagāta dažādiem izaicinājumiem. Paldies visiem Latvijas klubu atbalstītājiem, vadītājiem un spēlētājiem, kuru enerģija, profesionalitāte un atbildīgā rīcība deva iespēju aizvadīt sacensības. Nodrošināta spēļu prakse basketbolistiem, tai skaitā daudziem Latvijas izlašu kandidātiem, nodrošināta basketbola procesu nepārtrauktība. Diemžēl ārkārtējo apstākļu ietekmē esam spiesti atcelt sēriju par 3. vietu, tāpēc tajā izcīnāmās bronzas medaļas šogad paliks nepasniegtas. Tomēr ar sezonā sasniegtajiem rezultātiem ir pamats būt apmierinātiem gan čempioniem “VEF Rīga” un vicečempioniem BK “Ventspils”, gan Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas bronzas ieguvējiem BK “Ogre”, gan BK “Liepāja”, kas pēc vairāku gadu pārtraukuma iekļuva pirmajā četriniekā, gan “VALMIERA GLASS VIA” un “Latvijas Universitātei”, kuru sastāvā esošie jaunie basketbolisti sezonas laikā acīmredzami progresēja. Šī pieredze noderēs gatavojoties nākamajai sezonai, kuras norisi ārkārtas apstākļi, ceru, vairs neietekmēs. Strādāsim, lai turpinātos čempionāts kopā ar Igaunijas klubiem un Latviju tajā pārstāvētu vairāk komandu.”

Līdz ar to, Liepājas komanda noslēdz šo sezonu ar nepabeigta darba sajūtu, kas šai smagajai, bet sportiski itin veiksmīgajai sezonai nesniedz atbildi, vai būtu pa spēkam tikt pie Latvijas bronzas medaļām vai tomēr nē.

Pievieno komentāru

Sports

Uz rekurzeme.lv pilno versiju