Aizputē atkal atvērta ap 50 gadus senā publiskā pirts 3

Šonedēļ Aizputes iedzīvotājiem atkal pieejama publiskā pirts, kura bijusi iecienīta pilsētas iedzīvotāju vidū jau gandrīz 50 gadus, mainoties gan pirts apsaimniekotājiem, gan vairākām Aizputnieku paaudzēm.

Pirtī, kurā atrodas arī publiskā dušu telpa un veļas mazgātuve, nedēļas nogalēs cilvēki atkal varēs nākt pērties gan individuāli, gan grupās līdz desmit cilvēkiem. Trūcīgajiem iedzīvotājiem daļu izmaksu par mazgāšanos pašlaik palīdz segt pašvaldība, piešķirot pirts pabalstu, aģentūru LETA informēja SIA "O.A.G. Projekti" valdes loceklis Oskars Gertners.

"O.A.G. Projekti", kas jau trīs gadus veiksmīgi attīsta "Liepu hostelis" Liepājā, Aizputē izveidojuši "Hosteli R27" bijušajā Latvenergo ēkā Robežu ielā 27 un apsaimnieko atpūtas kompleksu pilsētas centrā Katoļu ielā 3, kur iespējams gan nomazgāties, gan izmazgāt veļu jaudīgā veļas mašīnā ikvienam Aizputes iedzīvotājam.

Gertners uzsver, ka uzņēmums vēlās attīstīt iedzīvotāju pieprasītus pakalpojumus par iespējami zemāku cenu, piedāvājot tos plašai sabiedrībai un daļēji veicot arī sociālo funkciju. "Jūtam, ka šajā sarežģītajā laikā ir nepieciešams atbalsts lielai daļai cilvēku, ne tikai trūcīgajiem, tāpēc turpinām paplašināties ārpus Liepājas robežām arī Dienvidkurzemes novadā", atzīst Gertners.

Neskatoties uz Covid-19 ietekmi uz tūrismu, nekustamo īpašumu un citu uzņēmēju skepsi par mazpilsētu attīstību, Gertners uzskata, ka Aizpute ir skaista pilsēta ar lielu potenciālu, kur uzņēmējam ir savs redzējums par tūrisma izaugsmi un sakārtotu vidi aizputniekiem, protams, ne ar mazu ieguldījumu. "Tāpēc Aizputē atjaunojam, apsaimniekojam savus īpašumus, pašvaldības un dzīvojamās ēkas ar tālejošu skatu nākotnē," norāda Gertners.

Plānots, ka pirts tāpat kā dušas telpa, būs atvērta pēc iepriekšēja pieraksta ceturtdienās sievietēm, piektdienās vīriešiem, nedēļas nogalēs - arī pēc pieprasījuma nomājot visu pirts telpu. Aizputniekiem ar trūcīgā statusu duša maksā 1 eiro, bet pirts - 2 eiro, pārējo sedzot pašvaldībai. Atpūtas kompleksā tiek ievēroti visi valstī noteiktie drošības pasākumi, apkalpojot tikai cilvēkus ar Covid-19 sertifikātu.

Aizputē un tās apkārtnē arvien vairāk ir jaunu tūrisma objektu un pēdējā laikā - arī daudz viesu, tomēr naktsmāju un izklaides objektu piedāvājums līdz šim bijis nepietiekams. Šo "robu" tagad aizpilda arī jaunais "Hostelis R27" un Aizputes atpūtas komplekss kopā ar pirti, kurā iespējams saņemt arī kvalificēta masiera pakalpojumus.

Gertners ir apņēmības pilns attīstīt hosteļus un iedzīvotājiem nepieciešamus pakalpojumus arī turpmāk. Pašlaik notiek plānošanas darbi iespējamai ģimenes tipa pansionāta ierīkošanai, kas tik ļoti pieprasīti senioriem cienījamā vecumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Lorensa

Apsveicam.prieks par labiem nodomuem un darbiem..jo vis ko dari otram patiesibaa dari sev.i..cilvekiem ragad ir gruti un par tiem jadomaa..katrs cilveks sai pasaulee ir nacis ar dieva zinu un ir vertiba...daudziem nav siltuma vannas istabas un pirtis..lai dieva svetiba labajiem cilvekuem un pirts saimniekuem.paldies pasvaldibai par rupem.bet aizputniekuem novelu vieglu garu.

pirms mēneša, 2021.11.28 17:13

Raima

Laba ideja ir ģimenes tipa pansionāti , bet Latvijā šobrīd tie ir tik dārgi, ka ar pensiju nepietiek. Un bērniem jādzīvo sava dzīve. Žēl , ka Aizputē nav sociālās mājas , ar maziem , labiekārtotiem dzīvoklīšiem. Bet , prieks par cilvēkiem , kas darbojas un domā arī par maznodrošinātiem , kā piemērs pirts pakalpojumi.
Lai Jums viss iecerētais izdodas !

pirms mēneša, 2021.11.29 15:47

Mārīte

Atceros bērnību..un tik koši atmiņā gājieni uz pirti..tas bija piedzīvojums..tās asaras,kad mazgāja matus...un .tie matu žāvētāji-bunduļi..ar brāļiem cīnijos,lai tiktu pirmā...
Atmiņā pat ir palikusi tā smarža...kāda bija tai pirtij tuvojoties un pašā pirtī...neaizmirstama..nekad un ne mūžam...
Reizem tu kkur ej..un liekas..ka pag..nosmaržoja pēc Aizputes pirtiņas...
Liekas trakas domas un ka var smaržot kkas...bet kā jau teicu...košākās bērnības atmiņas,kuras patiesi gribētos atdabūt!

pirms mēneša, 2021.11.29 23:34

Aizputē

Uz rekurzeme.lv pilno versiju