Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks" skanēs Vecpilī un Aizputē 1

Šajā nedēļas nogalē Dienvidkurzemes festivāls "Rimbenieks" turpināsies ar diviem koncertiem Vecpilī un koncertu Aizputē.

Sestdien, 17. jūlijā pulksten 20 pie Vecpils Sv. Laurencija banīcas uzstāsies metālpūšamo instrumentu ansamblis “Libava Brass Quintet”, bet pulksten 21 pie Vecpils Dižlāņu muižas mūriem koncertēs Liepājas stīgu kvartets. Savukārt svētdien, 18. jūlijā, pulksten 20 ar koka pūšamo instrumentu ansambļa “Kurland Quintet” koncertu festivāls “Rimbenieks” viesosies Aizputes pils muižas ābeļdārzā.

Jaunais Dienvidkurzemes festivāls nes Evalda Rimbenieka vārdu. Šis cilvēks, ko liktenis no zemnieku mājām Priekules novada Gramzdas pagastā ir aizvedis ne tikai uz Aizputi un Liepāju, bet licis arī pildīt Kārļa Ulmaņa valdības ministra pienākumus, ir bijis ilggadējs Liepājas pilsētas mērs, Liepājas operas, Tautas konservatorijas un Mākslas skolas dibinātājs pirms turpat 100 gadiem, kā arī Liepājas Filharmonijas atjaunotājs.

Festivāls aicina apceļot Dienvidkurzemi, atklājot tās kultūrvēsturisko mantojumu, dabas krāšņumu un cilvēku viesmīlību, sastopoties vasarīgos koncertos un baudot Liepājas mūziķu aizrautīgo spēli. Evalda Rimbenieka sapnis par attīstītu augstas kultūras sabiedrību ir joprojām dzīvs, to tālāk nesīs arī Dienvidkurzemes festivāls “Rimbenieks”.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Es

Pie Dižlāņu muižas plkst.21.00!!!!!!

pirms 4 mēnešiem, 2021.07.17 16:58

Durbē

Uz rekurzeme.lv pilno versiju