FOTO: Tadaiķos uguns liesmas noposta māju; ikviens var palīdzēt

Trešdienas, 29. septembra, rītā ugunsgrēkā Dienvidkurzemes novada Tadaiķu pagastā pilnībā ir nodegusi dzīvojamā māja, kurā dzīvoja kāds vīrietis gados. Viņam var palīdzēt ar visu nepieciešamo.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests šorīt informēja, ka Dienvidkurzemes novada Tadaiķu pagastā izcēlies plašs ugunsgrēks dzīvojamā mājā. Šorīt ap pulksten pieciem VUGD saņēma izsaukumu uz Tadaiķu pagastu, kur deg vienstāva dzīvojamās mājas jumts un istaba 220 kvadrātmetru platībā. Notikuma vietā ugunsdzēsēji konstatēja, ka ēka deg pilnā platībā un jau iebrucis tās jumts.

Pirms VUGD ierašanās no mājas bija evakuējies viens cilvēks. Divu stundu laikā ugunsgrēks tika lokalizēts, bet pēc tam vēl turpinājās tā dzēšana.

Portāls "ReKurZeme" pusdienlaikā nevienu nodegušās mājas tuvumā nesastapa. Pie ķēdes bija piesiets suns.

Durbes novada pārvaldes izpilddirektors Vilnis Kārkliņš stāsta, ka pagaidām vēl nebija skaidrs, kas ir mājas saimnieks. Vīrietis, kas palika bez savas dzīvesvietas, mājā tikai dzīvojis. Nav zināms arī ugunsgrēka izcelšanās iemesls. V. Kārkliņš pieļauj, ka tas izcēlies neuzmanības dēļ, jo vīrietim iepriekšējā dienā bijusi Vārda diena, iespējams, viņš to ir svinējis. Nav izslēgts, ka bijušas kādas problēmas dūmvadā.

Durbes novada Sociālā dienesta vadītāja Oksana Strēle norāda, ka vīrietim jau no paša rīta ir sniegta palīdzība. Viņš ir nogādāts sociālajā dzīvoklī Durbē, kur ir krāsns apkure. Vīrietim tiks atvestas briketes un ēdiens. Viņam tiks piešķirts arī pabalsts nepieciešamāko lietu iegādei.

Sociālais dienests 13. oktobrī vīrieti aizvedīs uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi, lai varētu atjaunot dokumentus.

O. Strēle stāsta, ka vīrietis ir gados. Viņš lielajā mājā dzīvojis viens vienā no istabām. Vīrietim šobrīd nav arī telefons, tāpēc ar viņu nav iespējams sazināties. Ja kāds var sniegt cietušajam palīdzību, tad jāzvana O. Strēlei pa tālruni 28386015. 

Pievieno komentāru

Durbē

Uz rekurzeme.lv pilno versiju