Vecpils Šarlotes dižozols iegūst otro vietu 6

Latvijas Mežu sertifikācijas padome un Latvijas Meža īpašnieku biedrība šogad uzsāka godināt īpašos kokus Latvijā, ar domu nest šos stāstus tālāk arī ārpus Latvijas robežām. Lai apzinātu dižkokus ar aizraujošiem stāstiem un iespaidīgiem izmēriem, pavasarī sākās konkurss “Eiropas Gada koks Latvijā”, portālu "ReKurZeme" informē sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Dejus. 

Konkursa žūrija no visiem pieteikumiem atlasīja desmit finālistus, no kuriem uzvarētājs - Aģes dižozols Limbažu pusē - tika noteikts sabiedrības balsojumā. Savukārt 2.vietu ieguva Vecpils entuziastu kopas izvirzītais Šarlotes dižozols. 19.novembrī pie 1.vietas ieguvēja Aģes dižozola notika apbalvošana. No Vecpils puses pasākumā piedalījās četri kultūrvēstures entuziasti- Vecpils novadpētniecības centra vadītāja, gide Dzintra Lāce, priesteris Andris Vasiļevskis, Dunalkas/Vecpils kultūras un atpūtas centra vadītāja Inta Dreimane, skolotāja Gunta Zara.

Kā atzina spēkozolu kustības aktīvisti - saknes ir mūsu vēsture, senči, savukārt stumbrs - tie esam mēs, bet lapotne simboliski ir mūsu jaunā paaudze. Ikvienai koka sastāvdaļai ir nozīme. Saknei un stumbram ir jādod spēks lapotnei, lai tas var attīstīties tālāk. Latvijai vajag vairāk lepoties ar savām vērtībām! Uz Eiropas konkursu ar savu stāstu virzīs Limbažu puses Aģes dižozolu. Tagad Latvijas iedzīvotājiem būs dūšīgi jābalso par Latvijas pārstāvi. Drīzumā izsludinās balsošanas kārtību.
20211122-1410-kopa.jpg

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Lorensa

Musu senci gadusimtiem godinaja kokus..visus kokus..tos neizcertot taupot nakamajam paaudzem..caur sidraba birzi gaju ne zarina nenolauzu..but zarinu nolauzusi tad staigatu raudadama.tautas dziesmas cildinati un apdziedati...ozols speeja izturibas un laika rituma simbols..dizozoli..tie jasargaa..tapat ka musu tautas saknes stumbrs un lapotne...vai musu tautai bus nakotne..tas atjarigs no mums pasiem ..pajautasim to katrs sev..un varbut pirmamkartam tautas vadoniem kurp vini mus ved.

pirms mēneša, 2021.11.22 14:38

Adel

Paldies dabas draugiem entuziastiem..petniekiem par dizozolu apzinasanu cildinasanu.projektiem.daba koki.ta ir musu bagatiba lepnums un skaustums..kurs ir jasarga mums visiem..un kuru nevaram pazaudet..

pirms mēneša, 2021.11.22 14:48

Liivi.ozolam.

Simts gadus lapas ir dzitas.simts gadus vainagos vitas.simts gadus

pirms mēneša, 2021.11.22 15:30

Spēkozols

Pateicos par draudzīgu un aizraujošu konkurenci Eiropas gada koka konkursā. Lai top!

pirms mēneša, 2021.11.23 12:05

Gita

Dienvidkurzemē, Bunkas pagastā, Krotes apvidū atrodas ļoti sens ozols, ar vēsturi, kurā 1919.gadā tika iegravēta Latvijas armijas kokardes starveida "saulīte", kas arī šobrīd ir attēlota uz formas tērpiem, cepurēm.

pirms mēneša, 2021.11.23 20:52

es tepat...

nu ko tad nepieteicāt konkursam? būtu vismaz vēl kāds Kurzemes puses koks...

pirms mēneša, 2021.11.23 22:35

Durbē

Uz rekurzeme.lv pilno versiju