FOTO: Dzīvnieku aizstāvju līdzjūtības akcija pie kautuves Paplakā 6

Otrdien, 31. augustā pie vienas no Latvijā lielākajām dzīvnieku kautuvēm Dienvidkurzemes novada Paplakā, notika dzīvnieku aizstāvju grupas “Riga Animal Save” līdzjūtības akcija jeb vigils, portālu "ReKurZeme" informē “Riga Animal Save” komandas pārstāvis Sandris Ādminis.

Akcijas laikā 15 cilvēki vairāku stundu garumā uzturējās pie kautuves Dienvidkurzemes novada Paplakā, sarunājās ar atbraukušajiem žurnālistiem un piestājušajiem garāmgājējiem. Miermīlīgās akcijas mērķis bija pietuvoties dzīvniekiem, ko ved nogalināt un rosināt sabiedrību aizdomāties par labestību un līdzjūtību pret dzīvniekiem, ko ik gadu nogalina milzīgā skaitā, bet parasti aizmirst. Šī bija jau trešā šāda akcija Latvijā, atgādinot par visiem tiem dzīvniekiem, kurus atšķirībā no daudzu ģimeņu mīluļiem suņiem un kaķiem aizsargā daudz mazāk.

"Mēs gribam dzīvot drosmīgā sabiedrībā, kas spēj ieskatīties patiesībai acīs, pat tad, ja tas nav patīkami. Vairums cilvēku apjauš, ka tas, ko mūsdienu industrijās nodara dzīvniekiem, nav pareizi, tomēr reti kurš saņemas kaut ko darīt, lai to mainītu. Dzīvnieku draugu pienākums ir palīdzēt ne tikai suņiem un kaķiem, bet novērst ciešanas un nepamatotu nāvi arī citiem dzīvniekiem - Latvijā ik gadu apēšanai nokauj vairāk nekā 20 miljonus dzīvnieku. Tas ir milzīgs daudzums, taču cik mēs no viņiem redzam? Tāpēc arī nedomājam, esam vienaldzīgi. Mūsu mērķis ir šos upurus padarīt redzamus”, pauda "Riga Animal Save" organizators Sandris Ādminis.

Akcijas dalībniece Valerija Vorobjova par savu līdzdalību akcijā: “Es ierados, jo gribēju pietuvoties un paskatīties acīs dzīvniekiem, ko es aizstāvu. Tu, protams, vari sēdēt mājās un dzīvot savu dzīvi saskaņā ar saviem uzskatiem, bet, manuprāt, lai kaut kas patiešām mainītos, ir svarīgi darīt to, kas var likt arī citiem aizdomāties. Tāpēc es šeit atbraucu.”

Cita akcijas dalībniece Nadīne Lazdupa teica: “Nezinu, vai es te būtu, ja man nebūtu pašai bijusi saskare ar to, kā tas notiek - no dzīva dzīvnieka līdz produktam. Man ir bijusi iespēja redzēt, kā nokauj cūku un tajā brīdī es sapratu, ka manas uztura izvēles absolūti nav svarīgākas par šī dzīvnieka tiesībām uz dzīvību.”

Šī bija trešā šāda veida līdzjūtības akcija pie Latvijas dzīvnieku nokaušanas vietām un dzīvnieku aizstāvji grasās to turpināt, apmeklējot arī citas kautuves Latvijas novados.

“Riga Animal Save” ir starptautiskās dzīvniektiesību kustības “Animal Save Movement” atzars Latvijā. Kustība aizsākās 2010. g. Kanādā un šobrīd pēc tās principiem darbojas vairāki simti dzīvnieku aizstāvju grupu pasaulē. Viens no kustības iedvesmotājiem ir rakstnieks un nevardarbīgā protesta popularizētājs Ļevs Tolstojs un viņa aicinājums: “Kad kādas būtnes ciešanas rada sāpes arī tevī, neļaujies sākotnējam impulsam novērsties no tā, bet gluži otrādi – pietuvojies, cik vien vari, un centies palīdzēt.”

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ods

Kas mani aizstāvēs? Nadīna šovasar nokāva 11 manus nevainīgus brāļus! Valērija 18! Sandris izmantoja airasolu, ejot dabā un sabojāja brokastis maniem 47 ciltsbrāļiem! Viņi ir nežēlīgi!

pirms 3 mēnešiem, 2021.09.01 08:57

Karlsons

Ko tā resnā meiča, melnās drānās stumj aiz vaigiem, ne jau no burkāniem uzblīdusi un kāpostiem?

pirms 3 mēnešiem, 2021.09.01 13:25

nu ja

Izskatās, ka no treknas zāles var uzbaroties vairāk nekā no treknas gaļas:)))

pirms 3 mēnešiem, 2021.09.01 18:25

Ostaps Benders

Šiem tak vajadzēja pāris maisu ar svaigi pļautu zāli, līdzi iedot, tādu gabalu mērojuši, noteikti izbadējušies!!!

pirms 3 mēnešiem, 2021.09.01 14:27

Viņiem darba nav tad tā var citiem traucēt

Pēc plakātu aktivitātēm vakarā ēda vistiņas un gaļas ēdienus.

pirms 3 mēnešiem, 2021.09.01 16:58

''''''

Taisām kapsētas govīm , cūciņām un pārējiem mājlopiem. Biznesa iespējas visiem.

pirms 3 mēnešiem, 2021.09.04 15:21

Dienvidkurzemes novadā

Uz rekurzeme.lv pilno versiju