Grobiņā no novembra būs par 0,9% dārgāks siltumenerģijas tarifs

Grobiņā, Dienvidkurzemes novadā, no 1.novembra siltumenerģijas tarifs pieaugs par 0,9% - līdz 61,04 eiro par megavatstundu (MWh), liecina Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) publiskotā informācija.

Regulators norāda, ka siltumenerģijas tarifs Grobiņā ir pieaudzis kurināmā izmaksu dēļ. Komersants "Grobiņas namserviss" siltumenerģijas ražošanā izmanto dažādu kurināmo - gan šķeldu un granulas, gan dabasgāzi, vēsta LETA.

"Grobiņas namserviss" siltumenerģijas ražošanas procesā ražo arī elektroenerģiju, ko pārdod gan brīvajā elektroenerģijas tirgū, gan obligātā iepirkuma (OI) ietvaros. Dabasgāzes cenas pieauguma dēļ, kā arī elektroenerģijas cenai pieaugot tirgū, komersantam ir pieauguši ieņēmumi par pārdoto elektroenerģiju.

Pateicoties šiem ieņēmumiem, "Grobiņas namserviss" ir iespēja samazināt uz siltumenerģijas tarifiem attiecināmās izmaksas, proti samazināt kurināmā cenu pieauguma ietekmi uz siltumenerģijas tarifu.

Noteikto siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķinu un pamatojumu "Grobiņas namserviss" iesniedza SPRK šā gada 22.septembrī. SPRK, izvērtējot komersanta iesniegto pamatojumu, secināja, ka noteiktais (piedāvātais) tarifs ir pamatots un atbilstoši metodikai.

Kā liecina informācija "Firmas.lv", "Grobiņas namserviss" pērn strādāja ar 1,985 miljonu eiro apgrozījumu un 4085 eiro peļņu. Uzņēmums reģistrēts 1994.gadā, un tā pamatkapitāls ir 851 284 eiro. Uzņēmums pieder Grobiņas novada pašvaldībai.

Pievieno komentāru

Grobiņā

Uz rekurzeme.lv pilno versiju