FOTO: Jūrmalciemā lustīgi nosvin Zvejnieku svētkus

Sestdien, 10. jūlijā, tika aizvadīti Zvejnieksvētki Jūrmalciemā, kur tradicionāli tika godināti zvejnieki un viņu ģimenes.

Pasākuma atklāšanā pie Jūrmalciema sabiedriskā centra, kuplā tirgotāju un pircēju skaita ielenkumā, svētku dalībniekus uzrunāja un sveica svētkos gan Dienvidkurzemes novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols, gan viņa vietnieks attīstības jautājumos Raivis Kalējs, atgādinot klātesošajiem par Nīcas un Otaņķu pagastu kopienas virzīto iniciatīvu – Nīcas kultūrtelpas pieteikuma gatavošanu ierakstīšanai Latvijas Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Nenovērtējams Nīcas kultūrtelpas elements ir amatu prasmes, tostarp arī piekrastes zvejniecības tradīcijas, kuras Nīcas kultūras centrs sadarbībā ar biedrību „Jūrmalciema valgums” ir apņēmies dokumentēt un popularizēt, lai saistošā veidā nodotu nākamajām paaudzēm, informē Nīcas kultūras centra vadītāja Lelde Jagmina.

Pēc vietējā zvejnieka, Jāņa Cibuļa, svētku karoga uzvilkšanas mastā un svētku atklāšanas, zvejniekiem muzikālu priekšnesumu bija sagatavojis Nīcas vīru koris.

"Šogad zvejniekiem un viņu komandām – vīriem ar kuriem ikdienā notiek došanās zvejā – bija sarūpēta fotosesija Jūrmalciema Tīklu mājā. Tās laikā pieredzējušais kapteinis Jānis Jūrmalis piekrita, ka būtu ļoti patīkami, ja nākotnē katrs jūrmalciemnieks ne tikai zinātu, kas ir ūdas, bet arī pats būtu kaut reizi tās striedzis. Savukārt, zvejnieks Andis Ķergalvis bija gandarīts par šī gada krietno grunduļu lomu," stāsta L. Jagmina.

Izklaides pasākumi, ziepju burbuļu, gaisa pūķu gatavošanas darbnīcas, ievērojot valstī noteiktās drošības prasības, pulcināja gan ģimenes ar bērniem, gan viesus no tuvākas un tālākas apkārtnes. Prieks par līdzi dziedātājiem Ata Ieviņa koncertā un par aktīvajiem dancotājiem “Ballīšu orķestra” pavadījumā.

L. Jagmina atgādina, ka Nīcas pagastā Baltijas jūras krasta kopgarums ir 24 kilometri. Pirmie Zvejnieksvētki Jūrmalciemā tika atzīmēti pirms 56 gadiem.

Pievieno komentāru

Nīcā

Uz rekurzeme.lv pilno versiju