FOTO: Prūšu ūdenskrātuvē stiprā vējā ar 62 kilogramiem čempionu godā tiek Dundagas copmaņi

Stipri vējainās dienās pagājušās nedēļas nogalē Dienvidkurzemes novada Prūšu ūdenskrātuvē ar Dundagas copmaņu uzvaru noslēdzās amatieru līgas 2021. gada Latvijas čempionāts pludiņmakšķerēšanā.

Uz čempionātu ieradās astoņas komandas no Dundagas, Rīgas, Talsiem, Vaiņodes, Priekules, Kalētiem, Mālpils, Suntažiem un Madonas, uzskaita čempionāta organizators Ģirts Ločmelis. Viņš norāda, ka amatieru līgas čempionāts Prūšu ūdenskrātuvē notika jau otro gadu pēc kārtas. Pērn bija desmit komandas. 

Par Latvijas čempioniem kļuva Dundagas copmaņi divās dienās noķertajiem 62 kilogramiem zivju. Katrā no dienām bija cope četru stundu garumā. Otro vietu ieguva komanda "KVP" ar aptuveni 55 kilogramiem zivju. Vienībā bija Kalētu, Vaiņodes un Priekules vīri - Ģ. Ločmelis, Ivs Brūders un Juris Grozbergs. Trešā vieta tika Priekules komandai "Lielā zivs" ar aptuveni 47 kilogramiem. Komandā bija Andris Razma, Aldis Juškevičs un Pēteris Svars. 

Individuālajā vērtējumā ar 22,800 kilogramiem triumfēja Dundagas copmanis Māris Dubovičs. Otro vietu ieguva Dundagas copmanis Guntis Sula, kurš noķēra 20,790 kilogramus. Trešā vieta tika P. Svaram, kura kontā bija 20,360 kilogrami. Ceturto vietu ar 19,830 kilogramiem ieguva Dundagas copmanis Jānis Blūmentāls. Piektais ar 19,690 kilogramiem bija Ģ. Ločmelis. Labāko sešnieku noslēdza Dundagas pārstāvis Modris Zingniks ar 19,340 kilogramiem, bet septītais ar 16,915 kilogramiem palika Raimonds Purniņš no Rīgas. 

Ģ. Ločmelis stāsta, ka abas sacensību dienas bija stipri vējainas, bet par laimi izpalika lietusgāzes. Ar garajiem makšķerkātiem bija grūti cīnīties vējā. 

Lielākā noķertā zivs bija 1,600 kilogramus smags līnis, bet pirmo reizi Prūšu ūdenskrātuvē sacensībās tika noķertas četras vai piecas mazas karpiņas, kas bija aptuveni 100 līdz 150 gramus smagas. Makšķerniekiem lomos bija asarīši, raudiņas, plicīši, rudulīši. 

"Lielu lomu sacensībās spēlēja ātrums un meistarība. Zivis bija daudz. Četras stundas bija jāstrādā bez pauzēm, bez iespējas padzerties. Beigās visu izteica grami, kāda tīkliņam garām aizmesta zivs, kāda notrūkusi daudz varēja izšķirt," sacensības komentēja Ģ. Ločmelis. Viņš piebilst, la pats otrajā dienā noķēra 12,100 kilogramus, bet pirmās dienas līderim bija 12,200 kilogrami. 

Ģ Ločmelis saka lielu paldies par atbalstu makšķernieku veikalam "Cope", Liepājā, Rīgas ielā 19, sadarbībā ar "Salmo" un "Ēsmu".

"No rīta vēja nebija, tagad parādījās vējš. Ir mazliet sarežģītāk makšķerēt. Ir grūti iemest, grūti izvilkt zivi. Ķeras salīdzinoši labi, vakar bija švakāk. Vakar bija astoņi kilogrami četrās stundās. Tas ir vidējs rādītājs," sacensību otrajā dienā, uzsākot pēdējo stundu, portālam stāstīja Jānis Gailītis no Suntažu komandas "Vecie līņi". Viņš Prūšu ūdenskrātuvē copēja pirmo reizi. "Šeit zivis ir ļoti daudz. Te kārtīgs sports sanāk. Ļoti labi viss noorganizēts. Tikai jācīnās," piebila J. Gailītis.

Imants Andersons no Mālpils atklāj, ka sestdienas vējā bija gandrīz labāk. Svētdien vējš nebija tik liels. "Sestdien otrā galā sēdēju, tur bija labāk. Sestdien nebija daudz, pāri par sešiem kilogramiem". I. Andersons, kurš Mālpilī pats organizē sacensības, vērtē, ka Prūšu ūdenskrātuvē viss bija labi noorganizēts. "Kā viņi te sāka organizēt, tā braucam. Te ir vērts braukt," uzskata I. Andersons. Viņš novērojis, ka Prūšu ūdenskrātuvē ieradušās spēcīgas komandas, bet biedrības "Mālpils zivīm" copmaņiem vēl šis un tas ir jāpamācās, tāpēc vairāk bija prieks par iespēju makšķerēt, ne cīnīties par godalgām. 

"Priekš manis ir švaki, kolēģi velk bet man nekā. Maz. Vakardien bija vairāk. Man bija seši kilogrami. Šodien kādi četri Būs. No rīta bija aktīvāka cope, zivtiņa paēda un viss, vairs negrib," stāsta Valdis Barūklis no Ļaudonas pagasta Madonas pusē. Viņš pirmo reizi bija ne tikai Prūšu ūdenskrātuvē, bet arī Liepājā. Makšķernieks bija sajūsmā par trim pavadītajām dienām Dienvidkurzemes novadā. 

"Priekš pirmās reizes ir ļoti patīkami. Mūsu pusē nav tādas ūdenskrātuves, kur tā var vilkt, četrus, sešus, 12 kilogramus. Ir Aiviekstes upe, kurā trāpās bonusi, bet tāds daudzums zivju nav, te ir apbrīnojami daudz. Vieta arī ideāla - visi vienā rindā, visiem vienādi apstākļi," sajūsmināts bija V. Barūklis no komandas "Vecie līņi". 

Pievieno komentāru

Priekulē

Uz rekurzeme.lv pilno versiju