FOTO: Durbes pilskalnā piemin slaveno Durbes kauju 1

13. jūlijā Durbes pilskalnā pie piemiņas akmens notika slavenās Durbes kaujas atceres brīdis un koncerts "Durbes kaujai 760", kurā piedalījās Durbes kultūras nama tautas mūzikas ansamblis "Neparasts gadījums", vidējās paaudzes deju kolektīvs "Lindale", postfolka apvienība no Liepājas "Saule i tuvāk" un folkloras grupa no Vidmantai (Lietuva), informē Durbes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Sanita Dejus.

1260.gada 13.jūlijā Durbes senlejā norisinājās kauja, kurā žemaišu un kuršu karaspēks sakāva vācu Livonijas ordeņa apvienoto karaspēku. Vēsturnieki to uzskata par vienu no spilgtākajām 13.gadsimta kaujām
Baltijā. Sakāve pie Durbes bija smags trieciens krustnešu plāniem, jo tad sākās sacelšanās pret ordeni gandrīz visās pakļautajās zemēs. Durbes kauja ir pievērsusi arī lietuviešu vēstures pētnieku uzmanību, tāpēc Durbes pilskalna apmeklējums mūsu kaimiņtautai joprojām ir iecienīts tūrisma maršruts.

Durbes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andrejs Radzevičs svinīgajā uzrunā uzsvēra brāļu tautu sadraudzības nozīmi un novēlēja Saules mūžu gan Latvijai, gan Lietuvai.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

leišis

LAI DZIVO LATVIJA UN LIETUVA

pirms 29 dienām, 2020.07.14 23:40

Durbes novadā

Uz rekurzeme.lv pilno versiju