Klāt 1. maijs - kas jāzina makšķerniekiem! 4

Šodien visā Latvijā atkal drīkst makšķerēt no laivām un sākas līdaku ķeršanas sezona.

Liegums makšķerēšanai no laivām un liegums paturēt lomā līdakas bija spēkā no 1.marta. No šodienas katrs makšķernieks drīkst paturēt lomā piecas līdakas, kuru minimālais garums ir 50 centimetri, vēsta LETA.

Šodien beidzas saudzēšanas laiks arī alatām. Tas bija spēkā no februāra. No šodienas lomā drīkst paturēt vienu alatu, kura ir sasniegusi 30 centimetru garumu.

Tāpat beidzas liegums makšķerēšanai vairākos kanālos un caurtecēs, kā arī makšķerēšanai par ēsmu izmantojot ēsmas zivtiņas.

No šodienas arī daudz plašākā apmērā atļautas zemūdens medības, kas līdz šim drīkstēja notikt tikai Baltijas jūras un Rīgas jūras līča piekrastes ūdeņus un tādos ūdeņus, kuros ir organizētas licencētās zemūdens medības.

Vēl līdz 15.maijam saglabājas liegums paturēt lomos salates jeb meža vimbas.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Nav ko copēt

Tīklu sezona cauru gadu!

pirms 15 dienām, 2021.05.01 07:11

nu ja

Neņaudi...iemācies makšķerēt.

pirms 15 dienām, 2021.05.01 12:08

Nesaprotu

Kāpēc no 1.maija nevar copēt arī Papes ezerā, saprotu, ka ornitoloģiskais liegums, bet makšķernieki taču nevazājās pa tiem biezajiem niedrājiem, kur putni ligzdo. Vēl viens piekšlikums- nu vismaz uztaisiet zonējumus, kā Babītes ezerā un ļaujat pacopēt Papē vismaz vienā no ezera galiem.

pirms 15 dienām, 2021.05.01 09:40

Kā liegumi Papes ezerā?

Papes ezerā nav ornetologu lieguma!!! Spiningotāju vakar bija daudz gan pie kanāla ietekas jūrā un motorlaivas brauca pa ezeru. Ja motorlaivas tad leiši kādu copi vai tīklu apskatija. Vajag tik darīt liegumi ir svešiem domāti savējiem cita lieta.

pirms 14 dienām, 2021.05.02 20:49

Latvijas ziņas

Uz rekurzeme.lv pilno versiju