Grupa "Zari" Latvijas dzimšanas dienas vakarā ielūdz uz svētku koncertu 1

18. novembrī pulksten 20 Liepājas kultūras nams “Wiktorija” un grupa “Zari” ielūdz uz svētku koncertu interneta tiešraidē. Koncerts būs skatāms kultūras nama “Wiktorija” Facebook lapā https://www.facebook.com/kulturasnams.>

Tā kā plānotais grupas “Zari” svētku koncerts klātienē izpaliek, grupas dalībnieki ikvienu Latvijas dzimšanas dienā sveiks – piedāvājot koncertu baudīt jebkurā mājoklī pasaulē, kur ļaudis svin savu piederību Latvijai.

Koncerta tiešraides ieraksts notiks Liepājā, kultūras namā “Wiktorija” – tādējādi apmeklētājiem būs iespēja gan dzirdēt grupas “Zari” īpašo skanējumu, gan virtuāli nokļūt mājīgajā kultūras namā, kurš kļuvis par apmeklētāju un dažādu mūziķu iemīļotu kultūras vietu Liepājā. 
Svētku koncertā skanēs dziesmas no grupas  “Zari” albuma “Sazaroti, kā arī no topošā  albuma “Odzīte”, kurš tiks izdots LP formātā.

“Zari” ir postfolka grupa no Liepājas, kura savas darbības laikā ļāvušies dažādiem muzikāliem meklējumiem, lai senās latviešu tautas dziesmas sakausētu ar mūsdienīgu skanējumu. Tostarp, grupas repertuārā ir dziesmas ar senlatviešu buramvārdiem, kuri izdziedāti pašu komponētā mūzikā. 
Grupas skanējums augsti novērtēts gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.

2018.gadā nominācijā "Tautas vai pasaules mūzikas albums" grupa nominēta Latvijas mūzikas gada balvai “Zelta mikrofons”. “Zari” dziesmas iekļautas pasaules etno mūzikas izlasēs Vācijā, Ķīnā un citur.

Grupas sastāvu veido mūziķi  Ieva Dreimane (balss, taustiņi, stabule, perkusijas), Liene Križevica (balss, stabule, perkusijas), Vinsents Krebs (akordeons un perkusijas), Uldis Meļķis (ģitāra), Helmuts Audars (bass) un Sandis Volkovs (bungas).

Latvijas dzimšanas dienai veltītais grupas “Zari” svētku koncerta scenogrāfiju un gaismas režiju veidos mākslinieks Elvis Biķernieks, pie skaņu pults – lieliskais skaņu inženieris Juris Jevdokimičevs. Koncerts notiks ar Liepājas pilsētas atbalstu.

Koncerta tiešraide skatāma bez maksas.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Skolnieciņš no svētbirzs

Ziemassvētki ir svētki par godu ziemai. Kopš senseniem laikiem mūsu senči svinēja ziemas saulgriežus – Ziemassvētkus. Ziemassvētku laikā mūsu senči godāja Dabas Māti par mums sniegtajiem labumiem. Dabas Māte ir cilvēces radītāja. Pateiksimies Dabas Mātei par mums sniegto dzīvību! Dabas Māte ir radījusi mūs tādus, kādi mēs esam. Mēs visi esam Dabas Mātes bērni. Dabas Māte mūs mīl. Tuvojoties gada visīsākajai dienai un visgarākajai naktij, atcerēsimies savu sentēvu tradīcijas un gudrības. Kaut arī pašlaik plosās negantais koronavīruss (kroņvīruss), tomēr atradīsim laiku un varēšanu godināt savus senčus un Latvju Dievus. Sargājos savu un citu dzīvības, nevazāsimies pa baznīcām. Neklausīsimies mācītāju sprediķos, kas sludina mums svešu kultūru – ebreju tautas mitoloģiju. Nevajag zagt tālajai un senajai ebreju tautai paražas un dzīves uztveri. Ebreju mitoloģija jeb bībele ir domātā tikai ebreju tautai un viņu dzimtajai zemei. Mums latviešiem, savas zemes saimniekiem, ir savi Dievi – Latvju Dievi. Lūgsim Latvju Dievus – mūsu tautas apziņas un brīvības sargātājus. Iknedēļu līdz Ziemassvētkiem iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim kaut Dabas Mātes svētība ienāk katrā mājā un pagalmā! Kaut Dabas Mātes viedums palīdz mums mūsu dzīvēs! Iekursim ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Lūgsim Pērkonu, Laimu, Māru, Dabas Māti un Veļu Māti no visas sirds! Darīsim labus darbus, runāsim labus vārdus. Būsim saticīgi. Dzīvosim draudzīgi. Mīlēsim viens otru.
Ar Dabas Mātes viedumu, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
[Latvju Skaudības Dievs Skolnieciņš]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Skolnieciņš #LatvjuSkaudībasDievs #LatvjuDievi #pandēmija #covid-19 #kovid-19 #saticība #pagāni #Ziemassvētki #Ziema #mīlestība #gaisma #miers

pirms 3 mēnešiem, 2020.11.17 16:20

Liepājā

Uz rekurzeme.lv pilno versiju