Liepājā notiks sarunu vakars "Radošuma attiecības"

Ceturtdien, 24. septembrī, pulksten 19 Liepājas restorāna “Pumpurs Māja” telpās Peldu ielā 54 notiks sestais biedrības “Sabiedrības attīstības centrs” organizētais sarunu vakars, kurā, daloties atmiņās, iespaidos un iecerēs, ielūkosies radošu apvienību pastāvēšanā, “vilkmē”, nepieciešamībā pēc tādām, veiksmju un neveiksmju interpretācijā, bohēmā, un dažādu faktoru – personību, laikmeta u.c. – ietekmē uz attiecībām radošajā vidē, informē sarunu vakara organizatore Ineta Stadgale.

Latviešu grafikas klasiķis Rihards Zariņš ir teicis : ,, ... māksla ieiet dzīvē, un cilvēks saaug ar to, un tā viņam ir tikpat vajadzīga kā gaiss elpošanai." Vai šī atziņa vēl ir aktuāla? Latvijā ir daudz radošu cilvēku, bet Liepājā, iespējams, radošo cilvēku īpatsvars ir lielāks kā vidēji valstī. Sarunu vakarā, kuru vadīs gleznotājs Pēteris Taukulis, dzirdēsim viedokļus un centīsimies izprast, kādas tad ir attiecības radošajā vidē, vai šīm attiecībām piemīt kāds īpašs potenciāls un kā radošo profesiju pārstāvju saskarsme veidojusies vēsturiski.

Aicināts ikviens interesents! Projektu realizē biedrība “Sabiedrības attīstības centrs” ar Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu. Pasākuma filmēšanu nodrošina “Sabiedrisko mediju biedrība”.

Projekts “Pastnieka mājas studijas sarunas” veltīts Liepājai un Latvijai nozīmīga kultūras mantojuma popularizēšanai šī gada vasarā un rudenī astoņos sarunu vakaros nepiespiestā atmosfērā restorāna “Pastnieka māja” telpās un dārzā. Sadarbībā ar “Sabiedrisko mediju biedrību” sarunu vakari tiek papildināti ar līdz šim iemūžināto un saglabāto Liepājas kultūras aktivitāšu audiovizuālo liecību fragmentiem par izcilu kultūras personību, mūzikas un mākslas pedagogu dzīves un darba notikumiem, trīs sarunu vakari būs veltīti Liepājas literātiem un Dzejas dienām, brīvajam mikrofonam, audiovizuālo materiālu papildinot ar dzejas un prozas lasījumiem. Katras “Pastnieka mājas studijas” sarunas  norise tiek filmēta, ieraksti būs pieejami biedrības “Sabiedrības attīstības centrs” apakšprogrammas ”Kultūras, mākslas un vēstures atbalsta fonds” Facebook profilā. Projekts tiek īstenots no 2020.gada 1.jūlija līdz 31.oktobrim.

Pievieno komentāru

Liepājā

Uz rekurzeme.lv pilno versiju