Liepājas apkārtnē jau nedēļu meklē no mini zoodārza izbēgušu valabija ķenguru Sidneju

Liepājas apkārtnē jau nedēļu tiek meklēts no mini zoodārza "Atomi" izbēgušu valabija ķenguru Sidneju, aģentūrai LETA pastāstīja "Atomi" pārstāve Svetlana Paškovska.

Viņa teica, ka trīs pēdējās dienas viņi nav saņēmuši nekādas ziņas par Sidneja atrašanās vietu. Valabijs ir pazudis kopš 2.jūlija vakara, kad darbinieki pamanījuši, ka ir atvērti valabiju voljēra vārtiņi. "Sidnejs tajā dzīvoja kopā ar mammu Austrāliju, kuru darbinieki atraduši savā teritorijā, bet Sidnejs bija devies projām. Iespējams, ka kāds no apmeklētājiem vārtiņus bija attaisījis tīšuprāt," pieļāva Paškovska.

Sidnejs ir redzēts Liepājā parkā pie jūras, pludmalē, taču viņu notvert nav izdevies. Zoodārza pārstāve ir pateicīga visiem brīvprātīgajiem, kuri līdz šim palīdzējuši nesavtīgi meklēt izbēgušo dzīvnieku līdz pat naktij, jo valabijs aktīvāks ir tieši vēlos vakaros un naktīs.

Paškovska pieļauj, ka Sidnejs varētu būt devies jebkur, arī mežā. Patlaban apstākļi valabija izdzīvošanai esot labvēlīgi, jo dabā ir pietiekami daudz pārtikas, taču lielākas raizes rada suņi un automašīnas, kas dzīvnieku var apdraudēt. Viņa Sidneju raksturoja kā miermīlīgu, ziņkārīgu un ļoti ātru dzīvnieku, kas arī apgrūtina viņa notveršanu.

Gadījumā, ja kāds ķenguru kaut kur pamana, saimnieki aicina zvanīt policijai pa tālruni 110 vai arī pa tālruni 25 560 040.

Pievieno komentāru

Liepājā

Uz rekurzeme.lv pilno versiju