Sniegs šobrīd ir maz vai jau pilnībā nokusis Rucavā, Pāvilostā un Liepājā 3

Vietām valstī vienlaidu sniega sega ir izzudusi, bet Dagdā saglabājas 26 centimetrus dziļš sniegs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Novērojumu stacijās Rucavā, Liepājā un Pāvilostā, kā arī Stendē, Ainažos un Priekuļos atlicis mazāk nekā viens centimetrs sniega vai arī sniegs pilnībā izkusis. Citviet valsts rietumu un centrālajā daļā ir vidēji no diviem līdz desmit centimetriem bieza sniega kārta.

Dziļākais sniegs novērojumu stacijās Vidzemē ir 18 centimetru Alūksnē, savukārt sniega segas biezums Latgalē svārstās no trim centimetriem Daugavpilī līdz 26 centimetriem Dagdā.

Dagdā un citviet valsts galējos austrumos stipra sniga 1.janvārī. Mēneša vidū dziļāka sniega sega izveidojās Dobelē un Kalnciemā, kur zemi pārklāja attiecīgi 34 un 38 centimetrus augsta sniega kārta, iedzīvotāji no Tukuma vēstīja pat par 47 centimetriem dziļu sniegu. Rietumzemgalē sasnigušais sniegs bija gaisīgs, tādēļ sniega sega pēc snigšanas beigām strauji saplaka.

Savukārt 18.janvārī spēcīgi sniga Ventspilī, kur sniega segas biezums pieauga līdz 29 centimetriem, bet patlaban tas sarucis līdz trim centimetriem.

Kūstošā sniega un lietus ietekmē ūdens līmenis upēs paaugstinājies galvenokārt tikai Kurzemē. Kopš mēneša vidus Bārtā, Durbē, Rīvā un Užavā ūdens līmenis cēlies par pusmetru līdz metru.

Tuvākajās diennaktīs Latvijā būs daudz nokrišņu, vietām - ar lielāko varbūtību valsts centrālajā daļā - var uzsnigt pat 30 centimetru svaiga sniega, prognozē sinoptiķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nu

vispār Rucavā ir vel daudz sniega, varbūt tikai centrā nav, raksta muļķības

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.24 16:10

Alfonelis

Jā tiešām Rucavā sniega vēl ir ļoti daudz. Nez kur to cm ir mērījuši? Laikam uz šosejas.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.24 22:51

Sniegs ir uz Papi braucot

Pabraucat uz Papi sniega daudz un ceļš ledū. Kas tādas muļķības izplata vai viltus ziņas ka sniega nav. Pie jūras mežā ir sniegs bet kur klajāks tur nav sniega. Tiešām to sniegu mēra uz šosejas kur tīra.

pirms 4 mēnešiem, 2021.01.25 07:28

Pāvilostas novadā

Uz rekurzeme.lv pilno versiju